Strona 1 z 1

Odczyty w Oddziale Gdańskim PTN

PostNapisane: 4 lis 2016, o 08:08
przez Darek
Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego zaprasza w dniu 8 listopada 2016 r. o godz. 17 do Sali Edukacyjnej Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, znajdującej się w Ratuszu Głównego Miasta (wejście od ulicy Piwnej) na odczyt pt.: "Monety znalezione podczas badań archeologicznych na Starym Mieście w Elblągu", który wygłosi Pani Małgorzata Gizińska, st. kustosz ds. numizmatyki i historii dawnej Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu, Prezes Oddziału Gdańskiego PTN.

Re: Odczyty w Oddziale Gdańskim PTN

PostNapisane: 17 lis 2016, o 02:47
przez Jacek
Byloby swietnie gdyby materialy z takich odczytow byly dostepne na sieci.

Re: Odczyty w Oddziale Gdańskim PTN

PostNapisane: 17 lis 2016, o 20:29
przez Darek
W najnowszym numerze Gdańskich Zeszytów Numizmatycznych (http://www.ptngdansk.site88.net/gzn.html) jest artykuł pani Małgorzaty Gizińskiej obejmujący cześć materiału przedstawionego w trakcie odczytu.
W przyszłości pomyślimy o filmowaniu odczytów.

Re: Odczyty w Oddziale Gdańskim PTN

PostNapisane: 21 lis 2016, o 20:15
przez Darek
Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego zaprasza w dniu 6 grudnia 2016 r. o godz. 17 do Sali Edukacyjnej Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, znajdującej się w Ratuszu Głównego Miasta (wejście od ulicy Piwnej) na odczyt pt.: "Medaliki religijne (XVI-XVIII w.). Zagadnienia klasyfikacji i terminologii", który wygłosi dr Jacek Kriegseisen z Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego.