Oddziały i Koła

 

Augustów

Każdy pierwszy poniedziałek miesiąca,
godz. 18:00,
Dom Nauczyciela, ul. 29 Listopada 9,
16-300 Augustów,
e-mail: ptn_augustow@fr.pl
www.ptnaugustow.fr.pl

Bełchatów

Pierwszy czwartek miesiąca, godz. 16:30
i trzecia niedziela miesiąca, godz. 11:00,
Muzeum Regionalne w Bełchatowie,
ul. Rodziny Hellwigów 11,
tel. 0*44 – 632-44-96

http://www.ptnbelchatow.pl

Będzin

Każda środa miesiąca, godz. 15:00-17:00, Pałac Mieroszewskich – Muzeum Zagłębia w Będzinie, ul. Świerczewskiego 15, 42-500 Będzin

Białystok

Każda środa miesiąca, godz. 15:00-17:00, Muzeum Historyczne ul. Warszawska 37, Białystok

Bolesławiec

Każda druga niedziela miesiąca, godz. 10:00, Bolesławiecki Ośrodek Kultury, pl. J. Piłsudskiego 1, Bolesławiec.

Bydgoszcz

Zebrania ogólne – każdy czwartek po 15. dniu miesiąca w Muzeum Okręgowym (Europejskie Centrum Pieniądza), ul. Mennica 4, godz. 17,00 – 18,00. Zebrania kolekcjonerskie – pozostałe czwartki w Zespole Szkół nr 25, ul. Czartoryskiego 18, godz. 16,00 – 17,00. W lipcu i w sierpniu Oddział zawiesza działalność.

Strona internetowa: ptn.bydgoszcz.pl

Ciechanów

Drugi poniedziałek miesiąca, godz. 17:00, siedziba Towarzystwa Miłośników Ziemi Ciechanowskiej, ul. Warszawska 4

Częstochowa

Każda środa tygodnia, godz. 15:00-18:00, Klub Politechnik, al. Armii Krajowej 23/25, Częstochowa

Strona internetowa numizmatyka.czest.pl

Gdańsk

Każdy pierwszy wtorek miesiąca, Muzeum Archeologiczne, Gdańsk, ul. Mariacka 25/26

Strona internetowa: ptn-gdansk.za.pl

Gliwice

Każdy drugi i czwarty piątek miesiąca, godz. 16:00-18:30, Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Jagiellońska 21, 44-100 Gliwice

Gniezno

Drugi poniedziałek miesiąca (oprócz lipca i sierpnia), godz. 16:30, w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a We wrześniu spotkanie odbywa się w siedzibie Koła Miłośników Zbieractwa w Trzemesznie, godzina 11:00, Dom Kultury Trzemeszno, ul. św. Jana 11

Gorzów Wielkopolski

ul. Fabryczna 12 w budynku Banku PEKAO SA,  II piętro p.205w każdy drugi wtorek (roboczy) miesiąca w godzinach od 15.30 do 17.00

Grudziądz

Pierwszy i trzeci piątek miesiąca, godz. 17:00. Pierwsze zebranie – Muzeum w Grudziądzu, ul. Wodna 3/5; drugie – Kawiarnia Energetyk, ul. Skłodowskiej 6/7. Jeżeli pierwszy piątek miesiąca jest dniem wolnym, to zebrania odbywają się w drugi i czwarty piątek miesiąca

Jasło

Drugi i czwarty poniedziałek miesiąca, godz. 17:00, Jasielski Dom Kultury, ul. Kołłątaja 1 pok. 8, 38-200 Jasło, 13-446-47-22

Jastrzębie Zdrój - Praszka / Pszczyna / Żory

Zebrania w każdy wtorek miesiąca (oprócz wakacji), godz. 16:00

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Marii Skłodowskiej-Curie
ul. Zielona 2a, 44-335 Jastrzębie Zdrój 

Ostatni czwartek miesiąca
godz. 18:00
Muzeum, pl. Grunwaldzki 15 
Trzeci piątek miesiąca
godz. 17:00
Miejski Dom Kultury
Pszczyna – Rynek
Pierwsza środa miesiąca, godz. 17:00,
Biblioteka Miejska, os. Pawlikowskiego;

Kalisz


Każdy pierwszy wtorek miesiąca, godz. 17:00, Biblioteka Główna, Kalisz, ul. Legionów 66

Katowice - Bielsko Biała



ul. Matejki 3, IIp. lok. 6, 40-077 Katowice
czwarty czwartek miesiąca, od godz. 12:30
W okresie wakacyjnym o terminu i miejscu spotkania informacja pod numerem tel.:
Prezes Oddziału – Andrzej Szczęśniak, tel. +48 603 986 080

budynek Rady Osiedla Karpackiego
ul. Klemensa Matusiaka 1, 43-316 Bielsko Biała
trzeci poniedziałek miesiąca, godz. 16-18

Kielce - Ostrowiec


Każdy drugi wtorek miesiąca, godz. 17:00, Muzeum Historii Kielc, ul. Św. Leonarda 4
druga środa miesiąca w siedzibie Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Św., ul.Świętokrzyska 37 o godz. 17.00

Konin

Każda druga niedziela miesiąca,
Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie,
ul. Dworcowa 13, godz. 10:00

Koszalin

Każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca, godz. 16:00-18:00, Klub Osiedlowy Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej “Nasz Dom”, ul. Zwycięstwa 148 e-mail: ptn.koszalin@gmail.com

Kraków

Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego,
ul. Piłsudskiego 12, Kraków,
Sala audiowizualna, poziom -1,
drugi czwartek miesiąca, godz. 17:00

Prezes Mateusz Woźniak
e-mail: krakow.ptn@gmail.com

Krosno

Każdy drugi i czwarty wtorek miesiąca, godz. 17:00, Krośnieński Dom Kultury, ul. Kolejowa 1, sala 33 (w lipcu i sierpniu – tylko w czwarty wtorek)

Lubin - Głogów


Każdy drugi czwartek, godz. 18:00, Centrum Kultury Muzy w Lubinie, ul. Armii Krajowej 1
Brak danych nt. organizacji koła

Lublin

Każdy drugi czwartek miesiąca, godz. 17:00, Wojewódzki Dom Kultury, ul. Dolnej Panny Marii 3, Lublin

Łomża

Raz w miesiącu, godz. 17:15 (dzień spotkania ustalany jest na bieżąco), firma Miliszkiewicz, Łomża, ul. Piłsudskiego 111

Łódź

Pierwszy czwartek miesiąca
i pierwszy czwartek miesiąca po 15,
godz. 16:00-19:00,
Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne,

Łódź, pl. Wolności 14.

www.lodz.ptn.pl

e-mail: ptnlodz@onet.pl

Facebook

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCAWLrGBl_m06f9lhKld_CEQ

Mława

Każda ostatnia niedziela miesiąca, parter Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie, ul. 3 Maja 5

Mrągowo

Każda druga niedziela miesiąca, godz. 10:00, Mrągowo, Centrum Kultury i Turystyki – Dom Kultury, ul.Warszawska. O godz. 11:00 odbywa się giełda kolekcjonerska.

Olesno

Każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, godz. 17:00, Miejski Dom Kultury w Oleśnie

Olsztyn

Każdy trzeci czwartek miesiąca, godz. 18,00; Muzeum Warmii i Mazur, ul. Zamkowa 2, 10-900 Olsztyn

www.ptn.olsztyn.pl

e-mail : zarzad@ptn.olsztyn.pl

Opole


Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu ul.Koraszewskiego 7-9

Ostrów Wielkopolski

Każdy drugi wtorek miesiąca, godz. 17:00, siedziba “Solidarności” ul. Wrocławska 18

Piła

Każda druga niedziela miesiąca, godz. 9:30-10:30, sala konferencyjna Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, pl. Staszica 8, Piła

Płock - Włocławek

Każdy drugi i czwarty czwartek miesiąca, godz. 16:00, Siedziba Oddziału Miejskiego PTTK (tzw. Odwach), Płock, ul. Tumska 4
http://www.ptnplock.pl
Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, Słowackiego 1A
sobota godz. 10.00-12.00, począwszy od 5 marca co cztery tygodnie

Poznań

Każdy drugi czwartek miesiąca zebranie plenarne, a w czwarty czwartek miesiąca zebrania wymienne, godz. 17.00, ul. Wodna 27, Pałac Górków, Muzeum Archeologiczne, 61-781 Poznań

Radom

Każdy drugi czwartek miesiąca, godz. 17:00
Klub Środowisk Twórczych Łaźnia
Radom, ul. Żeromskiego 56

www.ptnradom.pl

Radomsko

Każdy pierwszy i trzeci czwartek miesiąca, godz. 17:00-19:00, Miejski Dom Kultury, ul. Brzeźnicka 5

Rzeszów - Jarosław/Leżajsk


Każda niedziela (za wyjątkiem drugiej) miesiąca, WDK w Rzeszowie, ul. Okrzei 7, sala 216, w godz. 9:00-12:00
Każda pierwsza i trzecia środa miesiąca
godz. 18:00
Miejski Ośrodek Kultury
pl.Mickiewicza 6, 37-500 Jarosław
Każda pierwsza niedziela miesiąca
godz. 11.00-13.00
Muzeum Ziemi Leżajskiej
ul.Mickiewicza 20A, 37-300 Leżajsk

Kontakt: 17 242 75 26

Sanok

Każda pierwsza i trzecia niedziela miesiąca, Sanocki Dom Kultury, godz. 9:00-12:00, Sanok, ul. Mickiewicza 29

Siedlce

Każda druga niedziela miesiąca, godz. 11:00, Muzeum Regionalne, Siedlce, ul. Piłsudskiego 11.

Słupsk - Lębork

Każda pierwsza środa miesiąca, godz. 17:00, Sala Rycerska Muzeum Pomorza Środkowego, Słupsk, ul. Dominikańska 5-9
Trzecia niedziela miesiąca, godz. 10:00 Muzeum w Lęborku, ul. Młynarska 14/15 (sala konferencyjna)

Suwałki - Ełk/Pisz

Każda druga i czwarta środa miesiąca, godz. 16:30, Dom Nauczyciela – hotel, ul. Kościuszki 120, Suwałki
Pierwsza środa miesiąca lub 10 dniu miesiąca, godz. 17:00, Ełckie Centrum Kultury, ul. Wojska Polskiego 47, Ełk.
Brak stałego terminu i miejsca spotkań.
Prezes Koła – Paweł Grochowina tel. +48 502 719 730

Szczecin - Nowogard

Każdy pierwszy wtorek miesiąca, godz. 17:00, 1 Liceum Ogólnokształcące, Al. Piastów 12.
Miejsce spotkań (nie ma stałego terminu spotkań):
Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Nowogardzie
Plac Wolności 8, 72-200 Nowogard
Prezes Koła – Łukaszewicz Tadeusz tel. + 48 506 999 902

Tarnów

Pierwszy poniedziałek miesiąca, godz. 16:00, sala nr 17 (I piętro), Tarnów, budynek Rynek 9.

Toruń

Pierwszy poniedziałek po 1 i 15 dniu miesiąca, godz. 18:00-20:00, Instytut Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa UMK,
ul. Sienkiewicza 30/32, sala 110.

Warszawa

Trzy pierwsze poniedziałki miesiąca, godz. 16:00, Warszawa, ul. Jezuicka 6. W każdy pierwszy poniedziałek – odczyt o godz. 17.00.

www.ptn-warszawa.pl

e-mail: ptn-warszawa@gmail.com

Facebook

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCuqn-VOeYlER0fAddD42noQ

Wodzisław Śląski - Rybnik

Każdy czwartek miesiąca, godz. 17:00, Zespół Szkół Ekonomicznych, sala 45
Drugi wtorek po pierwszym dniu miesiąca, MOK Rybnik, ul. Faintf-Vallier

Wrocław - Kłodzko/Nysa/Świebodzice


Każda środa po pierwszym i piętnastym miesiąca kalendarzowego, godz. 16:00, Muzeum Archeologiczne “Arsenał”, ul. Cieszyńskiego 9, 50-136 Wrocław
Facebook

e-mail: ptnwroclaw@gmail.com

Youtube:https://www.youtube.com/channel/UCcYSHJN_D6fC9E_Ym_44zog

Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji
pl. Jagiełły 1, 57-300 Kłodzko
(każdy pierwszy czwartek miesiąca (za wyjatkiem lipca i sierpnia) godz. 17:00
Ostatni czwartek miesiąca, godz. 16.00,
siedziba Koła PTN w Nysie,
ul. Bracka 14/16/2.
Każdy piątek miesiąca, klub Reklan, ul. Wolności 13, 58-160 Świebodzice

Zamość

Każda pierwsza niedziela miesiąca, godz. 11:00, Zamojski Dom Kultury, ul. Partyzantów 13, Zamość

Zielona Góra

Spotkania odbywają się w każdą środę w Sali Biblioteki Wojewódzkiej im. Norwida Al. Wojska Polskiego w sali zw. Antresolą w godz.16-18