Kolekcjonerskie Czwartki Numizmatyczne w PTN

W dniu 24 września 2020 r. od godz. 18.30 w siedzibie Towarzystwa przy ulicy Jezuickiej 6/8, niedaleko Rynku Starego Miasta w Warszawie odbędzie się pierwsze spotkanie kolekcjonerskie w ramach nowego cyklu “Kolekcjonerskie Czwartki Numizmatyczne”.
Współorganizatorami spotkania są Polskie Towarzystwo Numizmatyczne i Domu Aukcyjnego Tempus.
Spotkanie to stanowić będzie zarazem swoistą inaugurację cyklicznych kolekcjonerskich zebrań wymiennych. Mamy nadzieję, że będą one okazją do nawiązania znajomości z kolekcjonerami o podobnych zainteresowaniach oraz wymiany poglądów i uwag na tematy numizmatyczne. W ramach spotkania, dzięki uprzejmości Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego, możliwe będzie również skorzystanie z przepastnej biblioteki katalogów i monografii numizmatycznych. Ponadto podczas spotkań możliwe będą zapisy w szeregi PTN. Będzie można także obejrzeć wystawę czasową “Numizmatycy i kolekcjonerzy na medalach”.
Czemu akurat czwartek? W pracy jest to ta część tygodnia, w której mamy za sobą poniedziałkowy natłok obowiązków, większość planów na bieżący tydzień jest zrealizowana, a dopiero zbliża się piątek, kiedy być może będziemy musieli zostać w biurze, by dokończyć przed weekendem jakieś pilne sprawy. Ponadto czwartek to dzień z tradycją numizmatyczną. Tzw. czwartki numizmatyczne, organizowane w Warszawie od 1845 roku przez Karola Beyera dały początek zorganizowanemu ruchowi numizmatycznemu w Polsce. “Kolekcjonerskie Czwartki Numizmatyczne” dają więc okazję do uczestniczenia w kontynuacji tradycji, która liczy sobie niemal dwieście lat.