Wystawa w Jaśle – 05.03.2018

wystawa-w-jasle-3

W dniu 21 lutego 2018 o godzinie 900 w auli Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, ul. Staszica 30 organizowana jest V edycja konkursu wiedzy o bankowości „Akademia Finansów Banku PEKAO SA”. Konkurs dla uczniów szkół ponad gimnazjalnych Powiatu Jasielskiego organizowany jest cyklicznie przez Dyrektora I Oddziału w Jaśle Banku PEKAO SA.

W ramach Akademii Finansów prowadzone są lekcje przedsiębiorczości z rozszerzonym zakresem tematycznym w dziedzinie bankowości. Spotkania z pracownikami Banku dają młodzieży możliwość m.in. zapoznania się ze strukturą systemu bankowego w Polsce, nowoczesnymi metodami obsługi klienta, zasadami korzystania z kart płatniczych oraz bankowości mobilnej. Tematem spotkań jest także przestrzeganie bezpieczeństwa podczas obsługi internetowej i mobilnej, płatności kartami, wypłat gotówki z bankomatów.

Podsumowaniem zdobytej przez młodzież wiedzy jest coroczny konkurs, gdzie trzyosobowe reprezentacje 11 szkół ponad gimnazjalnych Powiatu Jasielskiego rywalizują o zdobycie czołowych miejsc i atrakcyjnych nagród.

Dopełnieniem wydarzenia z tematyki bankowości jest zorganizowanie mini wystawy numizmatycznej z okazji jubileuszów: „100-lecia Odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie” oraz „45-lecia działalności Oddziału Numizmatycznego w Jaśle”.

Wystawa numizmatyczna w powyższej tematyce eksponowana będzie w znacznie większym rozmiarze w I Oddziale Banku PEKAO SA w Jaśle przy ul. Staszica 6 w terminie 05.03.2018 – 15.05.2018.