Oddziały i Koła

Augustów

Każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, godz. 18:00,
Dom Nauczyciela, ul. 29 Listopada 9, 16-300 Augustów,

e-mail: ptn_augustow@fr.pl

Strona internetowa: www.ptnaugustow.fr.pl

Bełchatów

Pierwszy czwartek miesiąca, godz. 16:30 oraz trzecia niedziela miesiąca, godz. 11:00,
Muzeum Regionalne w Bełchatowie, ul. Rodziny Hellwigów 11, 97-400 Bełchatów


tel.: +48 44 632 44 96

Strona internetowa: http://www.ptnbelchatow.pl

Będzin

Każda środa miesiąca, godz. 15:00-17:00,
Pałac Mieroszewskich – Muzeum Zagłębia w Będzinie, ul. Świerczewskiego 15, 42-500 Będzin

Białystok

Każda środa miesiąca, godz. 15:00-17:00,
Centrum Aktywności Społecznej (sala 206), ul. Świętego Rocha 3, 15-369 Białystok,

Bolesławiec

Każda druga niedziela miesiąca, godz. 10:00,
Bolesławiecki Ośrodek Kultury, pl. J. Piłsudskiego 1, 59-700 Bolesławiec

Bydgoszcz

Zebrania ogólne – każdy czwartek po 15. dniu miesiąca (zdarzają się wyjątki od reguły), godz. 16:30 – 18:00,
Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy (budynek Działu Edukacji i Promocji), ul. Mennica 6,  85-112 Bydgoszcz,

Zebrania kolekcjonerskie – pozostałe czwartki, 16:00 – 17:00,
Zespół Szkół nr 25, ul. Czartoryskiego 18, 85-222 Bydgoszcz, godz. 16:00 – 17:00,
W lipcu i w sierpniu Oddział zawiesza działalność.

Prezes – mgr inż. Andrzej Wrzesiński
e-mail: awrzes@poczta.fm
kom.: 607 548 271

Strona internetowa: ptn.bydgoszcz.pl

Ciechanów

Drugi poniedziałek miesiąca, godz. 17:00,
Siedziba Towarzystwa Miłośników Ziemi Ciechanowskiej, ul. Warszawska 4, 06-400 Ciechanów

Częstochowa

Każda środa tygodnia, godz. 15:00-17:00,
Klub Politechnik, al. Armii Krajowej 23/25, 42-218 Częstochowa,

Prezes – Andrzej Paszta
e-mail: apaszta@poczta.fm

Gdańsk

Każdy pierwszy wtorek miesiąca (oprócz lipca i sierpnia) , godz. 17:00,
Muzeum Gdańska, ul. Długa 46/47 (w Sali Edukacyjnej – wejście od ulicy Piwnej), 80-831 Gdańsk,

Prezes – Małgorzata Gizińska,
e-mail: ptngdansk@wp.pl
tel.: 602 481 870

Strona internetowa: http://ptngdansk.000webhostapp.com/

Facebook: https://www.facebook.com/Polskie-Towarzystwo-Numizmatyczne-Oddział-w-Gdańsku-604906942928047/

Gliwice

Każdy drugi i czwarty piątek miesiąca, godz. 16:00-18:30,
Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Jagiellońska 21, 44-100 Gliwice

Gniezno

Druga środa miesiąca ( oprócz lipca i sierpnia) o godz. 16:30, godz. 16:30,
Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12 A, 62-200 Gniezno

Prezes – Zbigniew Kowalczyk

e-mail: zbigniew.kowalczyk@o2.pl,
tel.: 506 321 884,

Gorzów Wielkopolski

Drugi wtorek (roboczy) miesiąca w godzinach od 15.30 do 17.00
Budynek Banku Pekao S.A. przy ul.Fabrycznej 12 w Gorzowie Wlkp, 66-400 Gorzów Wielkopolski

Prezes – Henryk Kopaczel
tel.: 663 791 650.

Grudziądz

Pierwszy i trzeci piątek miesiąca, godz. 17:00. Pierwsze zebranie – Muzeum w Grudziądzu, ul. Wodna 3/5;
drugie – Kawiarnia Energetyk, ul. Skłodowskiej 6/7.
Jeżeli pierwszy piątek miesiąca jest dniem wolnym, to zebrania odbywają się w drugi i czwarty piątek miesiąca

Jasło

Drugi i czwarty poniedziałek miesiąca, godz. 17:00,
W lipcu w pierwszy poniedziałek, w sierpniu czwarty poniedziałek.
Jasielski Dom Kultury, ul. Kołłątaja 1 (pok. nr 7), 38-200 Jasło

Prezes – Zbigniew Pięta
e-mail   kolumia100@gmail.com
tel.: 600 803.812

Jastrzębie Zdrój – Praszka / Pszczyna / Żory

Jastrzębie Zdrój

Jastrzębie Zdrój

Zebrania w każdy wtorek miesiąca (oprócz wakacji), godz. 16:00

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Marii Skłodowskiej-Curie
ul. Zielona 2a, 44-335 Jastrzębie Zdrój

Praszka

Ostatni czwartek miesiąca, godz. 18:00
Muzeum w Praszce, pl. Grunwaldzki 15, 46-320 Praszka

Pszczyna

Trzeci piątek miesiąca, godz. 17:00
Miejski Dom Kultury, Pszczyna – Rynek

Żory

Pierwsza środa miesiąca, godz. 17:00,
Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach, os. Pawlikowskiego PU-13, 44-240 Żory

Kalisz

Pierwsza środa miesiąca, godz. 16:00 – 18:00
Klub Kaliskiej Spółdzielni Mieszkaniowej “BLASZAK”
ul. Marii Konopnickiej 2/4, 62-800 Kalisz

Katowice – Bielsko Biała

Katowice

ul. Matejki 3, IIp. lok. 6, 40-077 Katowice
czwarty czwartek miesiąca, od godz. 12:30
W okresie wakacyjnym o terminu i miejscu spotkania informacja pod numerem tel.:

Prezes  – Andrzej Szczęśniak,
tel.: 603 986 080

Bielsko Biała

Trzeci poniedziałek miesiąca, godz. 16-18,
Budynek Rady Osiedla Karpackiego, ul. Klemensa Matusiaka 1, 43-316 Bielsko Biała

Kielce – Ostrowiec

Kielce

Każdy drugi wtorek miesiąca, godz. 17:00,
Muzeum Historii Kielc, ul. Św. Leonarda 4, 25-303 Kielce

Ostrowiec

Druga środa miesiąca, godz. 17:00
Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Św., ul.Świętokrzyska 37, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Konin

Każda druga niedziela miesiąca, godz. 10:00
Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie, ul. Dworcowa 13, 62-510 Konin

Koszalin

Każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca, godz. 16:00-18:00,
spotkania w trakcie wakacji: lipiec i sierpień nie odbywają się.
Klub Osiedlowy Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej “Nasz Dom”, ul. Zwycięstwa 148, 75-613 Koszalin

Prezes – Dariusz Budzelewski
e-mail: ptn.koszalin@gmail.com
tel.: 505 056 329

Kraków

Każdy drugi czwartek miesiąca, godz. 17:00
Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego,
ul. Piłsudskiego 12, Kraków,

Prezes Mateusz Woźniak

e-mail: krakow.ptn@gmail.com
tel.: 502 735 257

Strona internetowa: http://numizmatykkrakowski.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/Polskie-Towarzystwo-Numizmatyczne-Oddzia%C5%82-w-Krakowie-220233298452313/

Krosno

Każdy drugi i czwarty wtorek miesiąca, godz. 17:00, (w lipcu i sierpniu – tylko w drugi wtorek)
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, 38-400 Krosno, ul. Kolejowa 1, sala 33

Prezes – Zbigniew Więcek
e-mail: wz.kolekcjoner@op.pl
tel.: 505-365-250.

Lubin – Głogów

Lublin

Każdy drugi czwartek, godz. 18:00,
Centrum Kultury “Muza” w Lubinie, ul. Armii Krajowej 1, 59-300 Lubin

Prezes – Bogusław Więcek
tel.: 604 688 695

Głogów

Brak danych nt. organizacji koła

Lublin

Każdy drugi czwartek miesiąca, godz. 17:00,
Wojewódzki Dom Kultury, ul. Dolnej Panny Marii 3, 20-010 Lublin

Łomża

Ostatnia środa miesiąca, godz. 16:00, – przerwa wakacyjna: czerwiec , lipiec
Muzeum Północno – Mazowieckie w Łomży,  ul. Dworna 22, 18-400 Łomża

Prezes – Kazimierz Szczechura
tel.: 504 715 144
e-mail: narew11@gmail.com

Łódź

Pierwszy czwartek miesiąca i pierwszy czwartek miesiąca po 15, godz. 16:00-19:00,
Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne, pl. Wolności 14, 91-415 Łódź

Prezes: Piotr Chabrzyk
e-mail: ptnlodz@onet.pl

Strona internetowa: http://lodz.ptn.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/ptnlodz/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCAWLrGBl_m06f9lhKld_CEQ

Mława

Każda ostatnia niedziela miesiąca, parter Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie, ul. 3 Maja 5

Mrągowo

Każda druga niedziela miesiąca, godz. 11:00,
Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie, ul. Warszawska 26, 11-700 Mrągowo
W czerwcu, lipcu i sierpniu spotkania odbywają się w plenerze.

Sławomir Stefaniak
e-mail: ssubezpieczenia@o2.pl
tel.: 600 411 557

Olesno

Każdy pierwszy poniedziałek miesiąca (oprócz lipca i sierpnia), godz. 17:00,
Miejski Dom Kultury w Oleśnie, ul. Wielkie Przedmieście 31, 46-300 Olesno

Prezes: Bogdan Parkitny
e-mail: barthol@interia.pl
tel.: 607 387 477

Olsztyn

Każdy trzeci czwartek miesiąca, godz. 17,00, oprócz lipca i sierpnia,
Muzeum Warmii i Mazur, ul. Zamkowa 2, 10-900 Olsztyn

Prezes: Zbigniew Czaplicki
e-mail : zarzad@ptnolsztyn.fst.pl

Strona internetowa:  www.ptnolsztyn.fst.pl

Opole

Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu ul. Koraszewskiego 7-9

Ostrów Wielkopolski

Każdy drugi wtorek miesiąca, z przerwą wakacyjną w miesiącach lipcu i sierpniu, godz. 17:00
Ostrowskie Centrum Kultury, ul. Wolności 2, 63-400 Ostrów Wielkopolski

Prezes Jerzy Sówka
e-mail: zojurka@gmail.com
tel. kom.: +48 660723463

Płock – Włocławek

Płock

Każdy drugi i czwarty czwartek miesiąca, godz. 16:00,
Siedziba Oddziału Miejskiego PTTK (tzw. Odwach), ul. Tumska 4, 09-402 Płock

Prezes – Jan Milner

Strona internetowa:  http://www.ptnplock.pl

Włocławek

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, Słowackiego 1A
sobota godz. 10.00-12.00, począwszy od 5 marca co cztery tygodnie

Prezes – Andrzej Ziobrowski
tel.: 608 522 342

Poznań

Każdy drugi czwartek miesiąca zebranie plenarne, a w czwarty czwartek miesiąca zebrania wymienne, godz. 17.00,
Muzeum Archeologiczne (Pałac Górków), ul. Wodna 27,  61-781 Poznań

Radom

Każdy drugi czwartek miesiąca, godz. 17:00
Łaźnia – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria, ul. Żeromskiego 56, 26-600 Radom

Radomsko

Każdy pierwszy i trzeci czwartek miesiąca, godz. 17:00-19:00,
Miejski Dom Kultury, ul. Brzeźnicka 5, 97-500 Radomsko

Rzeszów – Jarosław/Leżajsk

Rzeszów

Każda niedziela (za wyjątkiem drugiej) miesiąca, w godz. 9:00-12:00,
Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, sala 216, ul. Okrzei 7, 35-068 Rzeszów

Jarosław

Każda pierwsza i trzecia środa miesiąca, godz. 18:00
Miejski Ośrodek Kultury, pl.Mickiewicza 6, 37-500 Jarosław

Leżajsk

Każda pierwsza niedziela miesiąca, godz. 11.00-13.00
Muzeum Ziemi Leżajskiej, ul. Mickiewicza 20A, 37-300 Leżajsk

Kontakt: 17 242 75 26

Sanok

Każda pierwsza i trzecia niedziela miesiąca, godz. 9:00-12:00,
Sanocki Dom Kultury, ul. Mickiewicza 29, 38-500 Sanok

Siedlce

Każda druga niedziela miesiąca, godz. 11:00,
Muzeum Regionalne w Siedlcach, ul. Piłsudskiego 11, 08-110 Siedlce

Słupsk – Lębork

Słupsk

Każda pierwsza środa miesiąca, godz. 17:00,
Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku (Sala Rycerska ), ul. Dominikańska 5-9, 76-200 Słupsk

Lębork

Trzecia niedziela miesiąca, godz. 10:00,
Muzeum w Lęborku (sala konferencyjna), ul. Młynarska 14/15, 84-351 Lębork

Suwałki – Ełk/Pisz

Suwałki

Każda trzecia niedzielę miesiąca ( oprócz miesięcy: czerwiec, lipiec,sierpień), godz. 10.00-12.00
Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5, 16-400 Suwałki,

Prezes: Stanisław Łobacz
e-mail: stanislaw.lobacz@op.pl,
tel.: 604 619 199

Ełk

Każda druga środę miesiąca, godz. 16:00, również w wakacje,
Muzeum Historycznym w Ełku, ul. Wąski Tor 1, 19-300 Ełk

Prezes Marek Nowicki
e-mail: ptn@ptn.elk.pl
tel.: 603 378 805

Strona internetowa: www.ptn.elk.pl

Pisz

Brak stałego terminu i miejsca spotkań.
Prezes –                                   Paweł Grochowina
tel.: 502 719 730

Szczecin – Nowogard

Szczecin

Każdy pierwszy wtorek miesiąca, godz. 17:00,
1 Liceum Ogólnokształcące, Al. Piastów 12, 70-331 Szczecin

Nowogard

Miejsce spotkań (nie ma stałego terminu spotkań):
Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Nowogardzie
Plac Wolności 8, 72-200 Nowogard
Prezes – Łukaszewicz Tadeusz
tel.: 506 999 902

Tarnów

Ostatni piątek każdego miesiąca, godz. 16:00-18:00
Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży “KANA”, sala na II piętrze, ul. Mościckiego 12, 33-100 Tarnów

Toruń

Pierwszy poniedziałek po 1 i 15 dniu miesiąca, godz. 18:00-20:00, (z wyjątkiem lipca i sierpnia)
Wydziału Sztuk Pięknych UMK (sala nr 104) przy ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń

prezes Bartosz Awianowicz
e-mail: bartosz.awianowicz@umk.pl
tel.: 505 713 382.

Warszawa

Trzy pierwsze poniedziałki miesiąca, godz. 16:00, W każdy pierwszy poniedziałek – odczyt o godz. 17.00.
Siedziba Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego, ul. Jezuicka 6, 00-281 Warszawa

e-mail: ptn-warszawa@gmail.com

Strona internetowa: www.ptn-warszawa.pl

Facebook: https://www.facebook.com/ptnwarszawa/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCuqn-VOeYlER0fAddD42noQ

Wodzisław Śląski – Rybnik

Wodzisław Śląski

Każdy czwartek miesiąca, godz. 17:00,
Zespół Szkół Ekonomicznych, sala 45, Szkolna 1, 44-300 Wodzisław Śląski

Rybnik

Drugi wtorek po pierwszym dniu miesiąca,
MOK Rybnik, ul. Faintf-Vallier

Wrocław – Kłodzko/Nysa/Świebodzice

Wrocław

Każda środa po pierwszym i piętnastym miesiąca kalendarzowego, godz. 16:00,
Muzeum Archeologiczne “Arsenał”, ul. Cieszyńskiego 9, 50-136 Wrocław

Facebook

e-mail: ptnwroclaw@gmail.com

Youtube:https://www.youtube.com/channel/UCcYSHJN_D6fC9E_Ym_44zog

Kłodzko

Każdy pierwszy czwartek miesiąca (za wyjątkiem lipca i sierpnia), godz. 17:00
Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, pl. Jagiełły 1, 57-300 Kłodzko

Nysa

Ostatni czwartek miesiąca, godz. 16.00,
Siedziba Koła PTN w Nysie, ul. Bracka 14/16/2, 47-300 Nysa

Świebodzice

Każdy piątek miesiąca, klub Reklan, ul. Wolności 13, 58-160 Świebodzice

Zamość

Każda pierwsza niedziela miesiąca, godz. 10:00,
Zamojski Dom Kultury, ul. Partyzantów 13, 22-400 Zamość

Zielona Góra

Spotkania odbywają się w każdą środę, w godz.16-18
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida (sala zw. Antresolą ),
Al. Wojska Polskiego 9, 65-077 Zielona Góra